Ooperifantoom
Andrew Lloyd Webberi muusikal koostöös Really Useful Group Ltd-ga
Richard Stilgoe & Andrew Lloyd Webberi libreto põhineb Gaston Leroux’ romaanil „Le Fantôme de l’Opéra“
On lavastusi ja teoseid, mis köidavad peadpööritava ning raugematu eduga üha uusi põlvkondi. Nende atmosfäär ja inimestes tekkiv nostalgia on jõuline ning ilus.
Muusikal „Ooperifantoom“ on kõigi aegade kuulsaim – seda teavad kõik, kes on žanrist vähegi midagi kuulnud. A. L. Webberi „Ooperifantoom“ esietendus 1986. aastal Londonis ja tugineb 1911. aastal ilmunud samanimelisele romaanile. Romaani unustatud kummitus elab tänasel päeval nii tormiliselt, et seda on nähtud vähemalt 30 riigi 151 teatris.
Tartu lavastusel on muljetavaldav omapära: Vanemuine oli Webberi kompaniiga lepingu sõlmimisel kolmas teater maailmas, mis sai litsentsi uuslavastus välja tuua oma soovide kohaselt.
Fantastiline, suurepärane, mis siin ikka muud öelda. Justkui oleks välismaal.
Andrus Ansip
Poliitik
Vaatemäng laval, millele lisab sügavust ja sära Vanemuise sümfooniaorkestri elav saade, annab klassikalisele loole uue ja eelnevatest lavastustest erineva tähenduse ning on imeliselt sujuv kollaaž värviküllusest, draamast ja emotsioonidest.
Et võimsa tundetooniga jutustus ellu äratada, soovis Georg Malvius teha sellest „rohkem“ kui lihtsa armastusloo. Lavastaja sõnul on maailma inetuse näitamine sama oluline kui selle ilu kiitmine.
Louise Stickland, www.robe.ee
Esituskeel: eesti
Tablool: inglise, soome
Nutiseadmes: eesti, inglise, vene
Esietendus Vanemuise teatri suures majas 4. oktoobril 2014.
Fotod
Videod
Artiklid
Intervjuud
Kuula intervjuud Koit Toome ja Maria Listraga "Vanemuise veerandis" (Kuku raadio, 23.01.2020)