PEALELEND: David Sonnenbluck, „Casanova” koreograaf-lavastaja
Sirp
Millal te esimest korda „Casanovat” lavastasite?
Kümme aastat tagasi. Olin sellele lavastusele juba kaua mõelnud, kui kümme aastat tagasi jõudis kätte just paras hetk. Nüüdseks olen seda lugu üle maailma lavastanud umbes kümnel korral ja kindlasti ei saa öelda, et eri truppidega ühe ja sama lavastuse tegemine oleks kuidagi igav. Tunnen alati uhkust ja hingeliigutust, kui näen oma tööd mõne uue trupi esituses. Iga kord on see võrreldav tundega, nagu annaksin oma lapse teiste hoolde. Mis aga Casanovasse puutub, siis teda teab ju igaüks – võib-olla mitte tema lugu, aga nime päris kindlasti. Sellepärast ma selle lavastuse tegingi.
Kes on teie lavastuse Casanova?
Sellist Casanovat võib kohata igal pool, ka siin Eestis. Sellepärast see materjal mulle meeldibki. „Casanovas” räägitakse meeste olemusest.
Kas Vanemuises lavale jõudnud „Casanova” on täpselt samasugune kui kümme aastat tagasi tehtud lavastus?
Täiesti samasugune, ainult tantsijad on teised. Ja olen rõõmus, et see kõik toimis. Ma ju ei tundunud enne siinseid tantsijaid. Erinevalt oma trupist pean siin tantsijatele oma ideid täpsemalt selgitama, et jõuda sinna, kuhu soovin. Kahtlemata oli see töömahukas ettevõtmine, aga tulemus sai võrratu.