Pileteid vahetada ei ole tarvis. Kui on soov pileteid näiteks kinkida ja klassikaline teatripilet tundub ilusam, saab seda muidugi teha.
Suures majas on võimalik piiratud nähtavus rõdu 1. rea servakohtadel 1 ja 31.
Väikeses majas on piiratud nähtavusega külgrõdu 2., 3. ja 4. rida. Külgrõdu 1. reas peab olema valmis istuma kogu etenduse küljega lava suunal.
Pikakasvulistel teatrikülastajatel on kõige mugavam vaadata etendusi servakohtadelt. Väga lühikesed inimesed peaksid kohad valima esimesse ritta või ridade serva – siis on võimalik laval toimuvat diagonaalis jälgida.
Jah, kui broneeringutest vabaneb kohti, pakume neid heameelega oma kontaktid jätnud huvilistele. Ootelehel olemine aga ei taga, et kindlasti etendusele pääsete.
See küsimus võib tunduda kentsakas arvestades, et reeglid meie ümber on järjest vabamad. Samas tahavad mõned teatrikülastajad olla kindlad, et nad saavad ennast hästi tunda ja ei paista oma riietuse tõttu liialt silma. Vanemuise teatri kolmes teatrimajas on asi küllalt lihtne.
Sadamateater on black box, kus teatriõhtu riietust valides ei maksa üle pingutada. Vaba stiil on igati sobiv valik.
Väike maja on meie ooperimaja ja seal võib (aga ei pea) endale juba rohkem lubada sõltuvalt etendusest. Klassikaline veidi väljapeetum riietus on igati sobiv valik.
Suure māja puhul on võimalused kõige avaramad. Suures majas mängitakse kõige mastaapsemaid draamasid, oopereid, ballette ja muusikale – seega on see suurepärane põhjus soovi korral ka vahelduseks pikka kleiti kanda või pidulik ülikond selga panna.
Ja siiski – riietuse valimisel lähtutagu eelkõige oma soovist. Kui on plaanis kiire teatriskäik tööpäeva õhtul, siis sobib kontori- või vaba stiil kõigiti. Kui tahetakse õhtu enda jaoks eriliseks muuta, siis ei pane keegi pidulikku riietust kindlasti pahaks.
Soodustuse määr on sama, seega pääseb küll.
Etendusele tulles on võimalik kassas hinnavahe tasuda.
Teater juba tasutud pileti eest võimalikku hinnavahet ei tagasta.
Puudega inimesed saavad kasutada pensionärisoodustust.